Paklausėme žinomų Lietuvos žmonių, ką jiems reiškia būti lietuviais

25 rugsėjo, 2017

Iki kitos mūsų kelionės pas likus vos savaitei surengėme smagų išlydėtuvių vakarą, o jo metu kalbinome žinomus žmones, muzikantus ir visuomenės veikėjus, ir uždavėme jiems klausimą, „kas yra cool lietuvybė“ ir ką tai reiškia kiekvienam iš mūsų Diskusijoje projekto To Be LT autorius Jurgis Didžiulis kalbino televizijos laidų vedėją, žurnalistę, kulinarinių knygų autorę Beatą Nicholson, komiką Paulių Ambrazevičių, dainininkę ir reklamos specialistę Dovilę Filmanavičiūtę bei muzikantą Martyną Levickį. Visus juos vienaip ar kitaip palietusi emigracijos tema atsiskleidė naujais kontekstais, kurie į lietuvybę leido pažvelgti kitu kampu – savo tapatybę kuriame patys, todėl pasirinkimas, kokiu lietuviu būsime ir kaip su tuo gyvensime, visų pirma priklauso nuo mūsų.
„Tapatybės kokybė yra, visų pirma, žmogaus, o ne valstybės reikalas, nors daugelis dažnai galvoja kitaip. Man būti lietuviu yra faina, nes matau, kokie cool yra lietuviai visame pasaulyje. Todėl savo kelionėmis norime sustiprinti ryšį tarp visų lietuvių, dalintis istorijomis, kad visi suprastų, kokia Lietuva didelė ir kokie dideli yra mūsų žmonės,“ – pasakojo diskusijos moderatorius Jurgis Didžiulis.
Į klausimą, kada ji labiausiai didžiuojasi būdama lietuve, dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė atsakė: ,,Mane ta akimirka ištinka kaskart, kai suvokiu, kiek mes jau esame pasiekę, būdami tokia maža Valstybe. Mes modernūs, protingi, pasaulietiški, konkurencingi, autentiški. Man labai patinka, kad mes ir perdėtai savikritiški. Manau, kad tas jausmas gimdo tik norą stiebtis ir vytis pasaulį. Ir jūs dar pamatysite, ką mes tam pasauliui parodysime!”
Pasak „Humoro klubo“ komiko Pauliaus Ambrazevičiaus, būdamas lietuviu labiausiai džiaugiasi kas kartą, kai turi svečių iš užsienio ar pats būna užsienyje. „Pasakoju įvairius įdomius dalykus iš Lietuvos istorijos – nuo „jūros iki jūros“ ir partizanų, Sąjūdžio ir Tarybų sąjungos griovimo. Ir kas kartą džiaugiuosi, kad tą sugebėjom padaryti mes,” – kalbėjo jis.
Renginyje taip pat dalyvavo mūsų projekto draugai – iniciatyvos „Lietuva 4.000.000” komanda, kurie bando atrasti, kiek iš tikrųjų pasaulyje yra lietuvių ir jų palikuonių, kviesdami juos registruotis virtualioje platformoje.
Rugsėjo 28 d. mes leisimės į antrąją projekto misiją, dviem savaitėms keliausime į lietuviškos tapatybės paieškas už Atlanto – lankysime JAV vakarų pakrantėje įsikūrusias lietuvių bendruomenes.