„To Be LT“ kelionė prasidėjo: Lietuvos Respublikos Prezidentūroje šventiškai paskelbta projekto pradžia

22 rugpjūčio, 2017

Kartą Amerikoje gimusi Jurgio Didžiulio iniciatyva „ToBeLT“ pavirto į didelį visuomeninį judėjimą ir drauge su bendražygiais leidžiasi į lietuviškos tapatybės paieškas. Gyvų istorijų, asmeninės patirties ir globalios Lietuvos vizijos įkvėpti, lankysime pasaulio lietuvius, dalinsimės jų įspūdžiais, bei atrasime Lietuvą, esančią už tūkstančių kilometrų Lietuvos Respublikos Prezidentūroje sukūrėme simbolinį suneštinį vaišių stalą, simbolizuojantį mūsų tapatybę – tokią, kokią susikuriame patys. Tokią, kuria verta dalintis su kitais ir skatinti tai daryti aplinkinius. Tuščias kėdes palikome emigracijoje esantiems žmonėms, nes norime, jog jie žinotų, jog visuomet yra laukiami čia – Lietuvoje.
Būti lietuviu – labai skirtingi dalykai ir mes norime išsiaiškinti, ką tai reiškia tiems, kurie jaučiasi lietuviais, būdami toli nuo pačios Lietuvos. Lietuva tai nėra tik teritorija apribota sienomis. Visų pirma, tai visame pasaulyje kuriantys, jos tradicijas puoselėjantys žmonės. Savo kelionėmis, norime parodyti, jog Lietuva iš tiesų yra viena didelė bendruomenė, kuriai atėjo laikas susėsti prie vieno stalo ir susipažinti. Pirmoji kelionė jau suplanuota – rugsėjo viduryje mūsų laukia JAV vakarų pakrantėje įsikūrusi lietuvių bendruomenė.
Nuo šiandien mūsų įspūdžiai, gyvos istorijos, pokalbiai, nuotykiai, vaizdai, garsai, bei viskas, ką patirsime kelionėse po pasaulio lietuvių bendruomenes nuguls čia, bei mūsų partnerio, portalo Delfi puslapiuose.